معرفی

فناپ تک (پرداخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان اروند)

شرکت فناپ‌تک، در سال 1394 توسط هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) بنیان‌گذاری شده است. این شرکت تا پیش از تغییرات در نام و استراتژی، به‌عنوان بازوی پرداخت الکترونیکی هلدینگ فناپ، وظیفه ارائه محصولات و راهکارهای نوین پرداخت الکترونیکی را بر عهده داشت.

پیشتر هولدینگ فناپ در سال 1393 موفق به اخذ نمایندگی انحصاری شرکت تایوانی کسلز (CASTLES) شده بود و یک سال بعد از آن به منظور بومی‌سازی تولید سخت‌افزارهای بانکی و پرداخت الکترونیک و تامین نیازهای سخت‌افزاری در داخل کشور، «شرکت پرداخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان اروند» یا «ارونتک» را  تاسیس کرد. این شرکت به‌عنوان نخستین پروژه، خط تولید دستگاه‌هاى کارتخوان را تحت لیسانس شرکت کسلز در منطقه آزاد اروند (خرمشهر) راه‌اندازى کرد.

در سال 95، اولین دستگاه کارتخوان تولیدی این شرکت از خط تولید ارونتک خارج شد و در ادامه نیز با توجه به نیازهای بازار، توسعه و نوآوری در محصولات و خدمات در دستور کار این شرکت قرار گرفت که از جمله آن‌ها راه‌اندازی خط تولید رول کاغذ حرارتی دستگاه‌های کارتخوان، خودپرداز و صندوق فروشگاهی است.

مردادماه سال 1397، هلدینگ فناپ به بازطراحی ساختار کسب و کاری خود دست زد و بخشی از فعالیت‌های سرویس‌محور فناپ‌پرداخت را در شرکت «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» ادغام کرد. شرکت فناپ‎پرداخت به شرکت «فناپ‌تک» تغییر نام یافت و تمامی فعالیت‌های حوزه تولید سخت‌افزارها/راهکارهای بانکی و پرداختی در این شرکت متمرکز شد.

فناپ‌تک که در زمینه طراحی و تولید سخت‌افزار/راهکارهای بانکی و  پرداختی، تولید قطعات یدکی دستگاه‌های کارتخوان، تولید رول کاغذ حرارتی و خدمات پس از فروش دستگاه‌های کارتخوان فعالیت دارد، به تازگی نیز حوزه کاری خود را به تولید باتری و UPS‌ گسترش داده است.

 

حوزه های اصلی فعالیت شرکت به این شرح است:

  • تولید تجهیزات پرداخت (انواع کارتخوان، پین‎پد و ...)
  • تولید تجهیزات بانکی (انواع کیوسک کارت هدیه، کیوسک کارت هدیه و..)
  • تولید انواع کیوسک‎های خدماتی (رستورانی، بیمارستانی، هتلی..)
  • تولید رول کاغذ حرارتی
  • تولید انواع باطری و یوپی اس (از سال 98)

اینفوگرافیک

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به فناپ تک تعلق دارد