درباره ما – Fanap Tech

درباره ما

فناپ‌تک (پرداخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان اروند) اولین شرکت تولید کننده پایانه فروش (POS) در ایران است. این شرکت از سال ۱۳۹۴ با هدف کارآفرینی در خرمشهر اولین محصول تولیدی خود را به بازار عرضه کرده است و هم اکنون با ماموریت ارائه محصولات و راهکارهای نوآورانه مبتنی بر تجهیزات سخت افزاری را در جهت توسعه زندگی هوشمند در زمینه طراحی و تولید سخت‌افزار/راهکارهای بانکی و پرداختی، تولید قطعات یدکی دستگاه‌های کارتخوان، تعمیر و نوسازی کارتخوان‎های بانکی، تولید رول کاغذ حرارتی فعالیت دارد، به تازگی نیز حوزه کاری خود را به تولید باتری و UPS گسترش داده است.

هولدینگ فناپ در سال ۱۳۹۳ موفق به اخذ نمایندگی انحصاری شرکت تایوانی کسلز (CASTLES) شده بود و یک سال بعد از آن به منظور بومی‌سازی تولید سخت‌افزارهای بانکی و پرداخت الکترونیک و تامین نیازهای سخت‌افزاری در داخل کشور، «شرکت پرداخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان اروند» یا «ارونتک» را تاسیس کرد. این شرکت به‌عنوان نخستین پروژه، خط تولید دستگاه‌هاى کارتخوان را تحت لیسانس شرکت کسلز در منطقه آزاد اروند (خرمشهر) راه‌اندازى کرد.
در سال 95، اولین دستگاه کارتخوان تولیدی این شرکت از خط تولید ارونتک خارج شد و در ادامه نیز با توجه به نیازهای بازار، توسعه و نوآوری در محصولات و خدمات در دستور کار این شرکت قرار گرفت که از جمله آن‌ها راه‌اندازی خط تولید رول کاغذ حرارتی دستگاه‌های کارتخوان، خودپرداز و صندوق فروشگاهی است.
مردادماه سال ۱۳۹۷، هلدینگ فناپ به بازطراحی ساختار کسب و کاری خود دست زد و بخشی از فعالیت‌های سرویس‌محور فناپ‌پرداخت را در شرکت «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» ادغام کرد. شرکت فناپ‎‌پرداخت به شرکت «فناپ‌تک» تغییر نام یافت و تمامی فعالیت‌های حوزه تولید سخت‌افزارها/راهکارهای بانکی و پرداختی در این شرکت متمرکز شد.
فناپ‌تک که در زمینه طراحی و تولید سخت‌افزار/راهکارهای بانکی و پرداختی، تولید قطعات یدکی دستگاه‌های کارتخوان، تولید رول کاغذ حرارتی و خدمات پس از فروش دستگاه‌های کارتخوان فعالیت دارد، به تازگی نیز حوزه کاری خود را به تولید باتری و UPS گسترش داده است.
حوزه های اصلی فعالیت شرکت به این شرح است:
• تولید تجهیزات پرداخت (انواع کارتخوان، پین‎‌پد و …)
• تولید تجهیزات بانکی (انواع کیوسک کارت هدیه، کیوسک کارت هدیه و..)
• تولید انواع کیوسک‎های خدماتی (رستورانی، بیمارستانی، هتلی..)
• تولید رول کاغذ حرارتی
• تولید انواع باطری و یوپی اس (از سال ۹۸)

فناپ‌تک و آینده

فناپ‎‌تک، ضمن تاکید بر نوآوری و تولید محصولات و راهکارهای جدید در حوزه بانکداری و پرداخت در داخل کشور، معتقد به توسعه فضای تولید و کارآفرینی در نقاط محروم است. فناپ‎تک امید دارد با بهره‌گیری از توانایی متخصصین داخلی و دانش و فناوری روزآمد، مدار توسعه آتی خود را حول توسعه دیجیتال زندگی روزمره ایرانیان رقم بزند. در همین راستا فناپ تک با توجه به نیاز به تمرکز خطوط تولید و افزایش ظرفیت آن، اقدام به ساخت حدود ۱۰۰۰۰ متر فضای تولید در شهرک صنعتی خرمشهر نموده است. ساخت این کارخانه در آبان 1398 آغاز و با وجود شیوع پاندمی کرونا در خرداد 1400 افتتاح شد. هم اکنون 120 نفر در این کارخانه به فعالیت تولیدی مشغول هستند.

این میزان سرمایه‎‌گذاری علاوه بر اینکه امکانات افزایش اشتغال متخصصین ساکن در مناطق کمتر توسعه یافته کشور را فراهم می‌‎آورد، فضای لازم برای توسعه محصولات و نوآوری در تولید راهکارهای دیجیتال در حوزه بانک و پرداخت را ایجاد می‌کند که از جمله اهداف مهم شرکت فناپ‌تک است.

فناپ‌تک به بهره‎‌گیری از سرمایه‎‌های انسانی خلاق و متفکر،اعتقاد دارد و در این راستا تلاش می‌کند با مدیریت دانش، اشتراک‎‌گذاری اطلاعات، ایجاد نگرش راه‎‌حل‎‌ساز، دانش‌‎محوری و هم‌افزایی علمی با شرکت‎‌های نوآور حوزه سخت‌‎افزار، شرایط را برای تبدیل شدن به یک شرکت دانش بنیان فراهم آورد.

حوزه‌های اصلی فعالیت فناپ تک

راهکارهای بانکی و پرداخت

فناپ‌تک، اولین تولیدکننده پایانه پرداخت در ایران، تولید این محصول را از سال 1394 در شهر خرمشهر آغاز نموده است. هم اکنون مدل‌های مختلفی از پایانه‌های فروش ثابت، سیار و دستگاه‌های تولید کد کیوآر در شرکت تولید می شوند. همچنین شرکت در سال جدید پایانه‌های قابل استفاده در جایگاه سوخت را به مجموعه تولیدات خود اضافه خواهد کرد. تولید قطعات یدکی انواع دستگاه‌های کارتخوان، خدمات پس از فروش و نوسازی دستگاه‌های کارتخوان از جمله خدمات فناپ‌تک در این حوزه است.
در حوزه تولید کیوسک می‌توان به تولید انواع خودپرداز غیرنقدی، کیوسک کارت هدیه، کیوسک خوددریافت و کیوسک صراف آنلاین اشاره کرد. یکی از مهمترین این پــروژه‌ها، ایستگاه پرداخت در جایگاه CNG است که در سال گذشته با همکاری شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی عملیاتی شده است.
همچنین به عنوان یک محصول مکمل، از سال 1396، رول کاغذ حرارتی در سایزهای مختلف جهت مصرف در کارتخوان، خودپرداز و صندوق‌های فروشگاهی توسط فناپ‌تک به بازار عرضه می‌شود.

 

حـــوزه باتـری و انـرژی

حوزه انرژی، یکی از حوزه‌های مهم در کسب و کار فناپ‌تک است و با توجه به روند تغییرات مصرف انرژی در دنیا و گردش به سوی استفاده از انرژی‌های پاک، تولید باتری و تحقیق و توسعه در این حوزه بخـــش مـهمی از فعالیت‌های جــــدید فــناپ‌تک است.

 

تـــولــیــد نـــرم‌افـــزار

ارائه راهکارهای مبتنی بر سخت‌افزارهای تولید شده، یکی از مهمترین بخش‌های ماموریت فناپ‌تک است و بر همین اساس شرکت از سال 1398 با ایجــــاد واحد نرم‌افزار، نیازمندی‌های خود در این حوزه را تامین می‌کند. نرم‌افزارِ انواع پوزهای تولیدشده، نرم‌افزار خودپردازهای غیرنقدی، کیوسک کارت هدیه، TMS و Channel Manager تعدادی از محصولات این حوزه هستند که در واحد نرم‌افزار فناپ‌تک تولید شده‌اند.

 

محصولات حوزه سبک زندگی دیجیتال هوشمند

تولید سخت‌افزارهایی که حرکت بر مدار هوشمندی را برای هموطنانمان تسهیل نماید، یکی از اهداف اصلی و استراتژیک فناپ‌تک است. به همین دلیل، فناپ‌تک در سال 1400، با توجه به زیرساخت ایجاد شده در سال‌های پیشین به سوی تولید محصولاتی که بر سبک دیجیتال زندگی ایرانیان موثر است حرکت خواهد کرد. از جــــــمله این محصـــولات می‌توان به انـــــــواع مودم، تبلت و اندرویدباکس و دوربین امنیتی اشاره کرد.

 طراحی سایت