پیوست: فناپ‌تک «اندروید باکس» تولید می‌کند - Fanap Tech
خانه / اخبار / پیوست: فناپ‌تک «اندروید باکس» تولید می‌کند

پیوست: فناپ‌تک «اندروید باکس» تولید می‌کند

کارخانه فناپ تک

فناپ‌تک اقدام به تولید اندروید باکس کرده است، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این شرکت در نظر دارد در دور اول تولید خود حدود ۷هزار دستگاه تولید و به بازار عرضه کند. بخشی از این تولیدات با برند پادباکس به بازار عرضه می‌شود.

ه گزارش روابط عمومی هلدینگ فناپ، حمیدرضا سعدی معاون تولید و مدیر کارخانه فناپ‌تک در خصوص تولید این دستگاه‌ها گفت: «در راستای وعده مدیران شرکت برای تولید محصولات دیجیتال زندگی هوشمند، تولید اولین محصول این حوزه در هفته جاری در کارخانه فناپ‌تک آغاز شد. اندروید باکس‌ها در پارت اول به صورت CKD تولید خواهد شد و در مراحل بعد برد و سایر بخش‌های آن در قسمت‌های مختلف کارخانه تولید و در نهایت در خط مونتاژ قطعات الکترونیک مونتاژ و به بازار عرضه خواهد شد.»

نمایه:
اندروید باکس چیست؟

اندروید باکس یک دستگاه کوچک و اقتصادی مبتنی بر پلتفرم اندروید است که به کمک آن به سادگی می‌توان از همه‌ی امکانات تلویزیون‌های هوشمند در زمان نیاز استفاده کرد.

اندرویدباکس محصولی است که در سال‌های اخیر با توجه به گسترش بازار شرکت‌های VOD با اقبال خوبی از سوی مصرف‌کنندگان روبه رو شده و شاید یکی از دلایل این اقبال هزینه کمتر برای به روزرسانی و هوشمندسازی تلویزیون‌های خانوارهای ایرانی باشد، به این جهت که تفاوت قیمت یک تلویزیون هوشمند با یک دستگاه اندرویدباکس بسیار قابل ملاحظه است و مصرف‌کننده ترجیح می‌دهد که با هزینه کمتری به خدمات قابل ارائه بر روی سیستم‌های اندروید خانگی دسترسی پیدا کند.

معاون تولید و مدیر کارخانه فناپ‌تک گفت: «با بازخوردی که این دستگاه‌ها از بازار خواهد گرفت امکان این را خواهیم داشت تا بخش‌های بیشتری از این دستگاه را داخلی‌سازی کنیم و در پارت بعدی تولید، شرکت‌های عرضه‌کننده این محصول در بازار بتوانند با فیچرهای اختصاصی خودشان مثل طرح بدنه خاص یا پیکربندی‌های دلخواه تولید دستگاه را به ما سفارش بدهند.»

امیرعلی حبیبی مدیر سخت افزار و شبکه شرکت فناپ‌تک و مدیر پروژه تولید اندوریدباکس در مورد خصوصیات اندرویدباکس تولید فناپ‌تک گفت: «در ارائه محصول حاضر سعی کردیم که فیچرها و نیازمندی‌های مصرف‌کننده خانگی در ایران را در نظر بگیریم و دستگاهی با توانایی بیشتر از دستگاه‌های موجود در بازار تولید کنیم. او ادامه داد: به همین دلیل به دستگاه با اندروید ۹ عرضه می‌شود و از پروسسور قوی‌تری استفاده شد و دستگاه را به ۴ گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت فضای ذخیره مجهز کردیم که دست مصرف‌کنندگان برای استفاده از اپلیکیشن‌های بازی و ذخیره اطلاعات روی دستگاه باز باشد، ضمن اینکه یک درگاه اتصال کارت SD دو درگاه USB هم برای افزایش فضای ذخیره (انواع هارد اکسترنال) و سایر ارتباطات روی دستگاه جود دارد.»

او تاکید کرد که کنترل از راه دور دستگاه هم یکی از بهترین‌ Air Mouse های دنیاست که در جعبه دستگاه ارائه می‌شود و کاربر دیگر نیازی به استفاده از ماوس نخواهد داشت.

حبیبی گفت: «بخشی از اندرویدباکس‌های تولیدشده با برند PODBOX به بازار عرضه می‌شوند. پادباکس به عنوان یکی از مهمترین نقاط اتصال جامعه به سرزمین پاد برای خانه هوشمند، در نظر دارد تمام نیازهایی که یک مشتری خانگی در فرهنگ و اقتضائات ایران دارد را برآورده سازد. اپلیکیشن پادباکس نیز به صورت مجزا برای تلویزیون‎های اندرویدی و سایر اندروید باکس های موجود در بازار توسعه داده شده است.»

همچنین ببینید

چرا کارت‌خوان‌های اندرویدی؟

دستگاه‌های کارت‌خوان مدت‌هاست که وجود دارند، اما هیچ‌گاه از تکامل جا نمانده‌اند. ثبت سفارش و …

 طراحی سایت